середу, 24 квітня 2019 р.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять



 У цей день у 1986 році на Чорнобильській атомній електростанції стався вибух, який спричинив соціально-екологічну катастрофу глобальних масштабів. Ця катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики (до вибуху на АЕС “Фукусіма-1”) як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Мільйони гектарів забруднених радіацією земель, лісів та водойм, втрата здоров’я сотень тисяч людей, чисельні людські жертви та зруйновані долі .Ось вже 33 роки  біль і тривога Чорнобиля залишається в наших серцях. Ці відчуття змушують кожного зупинитись і озирнутись в той страшний 1986-й… Хоча стільки років минуло відтоді, а пам’ять наша зберігає все до найменших подробиць, бо надто вражаючими і болючими були ці подробиці. Але Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Біль Чорнобиля відгукнувся у серці кожного жителя нашої країни, назавжди залишаючи у пам’яті народній подвиг ліквідаторів.
Наслідки Чорнобиля стали драматичним  уроком  для цивілізації, суворим попередженням щодо масштабу відповідальності за життя, здоров’я людей екологічну безпеку планети.
 Бібліотеки району вшановуючи пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи організовують для читачів  різноманітні заходи , розкривають книжкові виставки та полички «І пам'ять згадкою торкає», «Чорнобиль! Його забуть не дозволяє майбутнє», будуть проведені години пам’яті «Коли Земля здригнулася від зриву…» , уроки –застереження «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», вечори пам’яті : «Чорнобильський дзвін, печаль і журба…»,  бібліографічні огляди літератури «Чорнобиль. Біль обернений у слово», екологічні сторінки «Чорнобиль -дні випробовувань»

Немає коментарів:

Дописати коментар