МЕТОДИЧНИЙ ВІСНИК

"Територія дитинства:дошкільник у бібліотеці"

такої тематики 21 липня проведено семінар для сільських бібліотекарів  Кременецької ЦБС на базі центральної районної бібліотеки для дітей. Питання , що розглядались на семінарі  сьогодні є актуальними у роботі з читачами -дітьми. Присутні ознайомились з методичною сторінкою "Сучасна дитина та бібліотека: перспективи та проблеми розвитку відносин", отримали консультації від бібліотечних фахівців О.Старух та О.Костовецької про найефективніші форми роботи з маленькими читачами, і навіть пограли у ігри. Своїм досвідом роботи поділились і бібліотекарі сіл Богданівка, Лосятин,Катеринівка.

"Робота з читачем-підлітком: сходинки до майстерності" 


під такою назвою пройшов семінар - практикум для працівників бібліотек Кременецької ЦБС та бібліотек ОТГ району 6 червня 2017 року на базі ЦБ ім. Ю.Словацького. 


Питання , які підіймались на семінарі стосувались безпосередньо обслуговуванню підростаючого покоління нашими бібліотеками . Тут було розглянуто питання традиційних та інноваційних форм роботи з читачами-підлітками та дітьми ,шляхи формування у дітей позитивної мотивації до читання. Бібліотекарям рекомендовано , як краще підготовити та цікаво провести дітям літні читання . Учасникам семінару було дано рекомендації по написанню бібліотечних проектів.
На закінчення всі присутні відвідали районний фестиваль фольклору  "Кременеччина обрядова".














3 квітня 2017 року у приміщенні ЦБ ім. Словацького проведено семінар для бібліотечних працівників району за темою: "НАДАННЯ ЯКІСНИХ БІБЛІОТЕЧНИХ ПОСЛУГ В УМОВАХ НОВОСТВОРЕНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД"

На семінарі розглядалось питання  "Реформування бібліотечної галузі-невідкладне завданнясьогодення", надано  методичну рекомендацію щодо "Задоволення інформаційних потреб читачів", а також консультацію на рахунок  бібліотечного фонду ОТГ.
Також учасники семінару ознайомились з умовами районного краєзнавчого конкурсу "Стежками рідного краю", який приурочений 790 - річчю м. Кременця . На завершення бібліотекарям було дано домашнє завдання -зібрати  інформацію про вихідців з Кременеччини для організації світової зустрічі.



Десять переваг читання:
чому корисно читати книги щодня


Читання для розуму - те саме, що фізичні вправи для тіла. Але йдеться не про новини і статті в Інтернеті, повідомлення в соціальних мережах, а про книги. До вашої уваги - інформація про користь щоденного читання для інтелектуального та духовного збагачення, опублікована Yakaboo.ua з посиланням на Lifehack.
1. Розумова стимуляція . Під час багатьох досліджень було доведено, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера і деменції. Так само, як і будь-якому м'язу людського тіла, мозку, аби залишатися здоровим, необхідне тренування.
2. Зниження стресу. Не важливо, якого стресу ви зазнали на роботі, вдома , або деінде , адже як тільки ви берете до рук книгу і занурюєтеся в  історію, він одразу зникає, напруження зменшується, тіло розслабляється.
3. Знання. Хоч би що ви читали , ви всеодно здобуваєте нові знання , і що більше тих знань , то ви більше готові протистояти будь-яким перешкодам.
4. Розширення словникового запасу. Якщо ви багато читаєте, зростає ваш словниковий запас. А це у свою чергу, сприяє більшій упевненості в собі , та кар'єрним  можливостям. До того ж ви черпаєте слова не тільки з рідної , а й з іноземної мов, що ставить вас на щабель вище.
5. Поліпшення пам'яті. Читаючи книгу , ви запамятовуєте неймовірну кількість усіляких деталей. Ця нова інформація нашаровується на наявну і формує нові зв'язки , завдяки чому запам'ятовується ще краще.
6. Розвиток аналітичних здібностей. Чи доводилося вам читати детектив і розгадувати головну таємницю ще до закінчення книги? Якщо так , то ви застосували критичне й аналітичне мислення , прийнявши і відсортувавши всі наявні факти і припущення. Аналітичні здібності застосовуються і тоді , коли ми оцінюємо книжку в цілому : сюжет, персонажів,  і далі можемо її обговорювати з іншими, обгрунтовуючи свою думку.
7. Посилення концентрації. В сучасному безмежному інтернет-просторі з величезними обсягами інформації увага скоріше розсіюється, ніж фокусується. Це , у свою чергу, підвищує рівень стресу і знижує продуктивність. Коли ж ми читаємо книгу , то вся наша увага зосереджується на історії , все  зовнішнє відходить на другий план. Спробуйте почитати 
15-20 хв. перед роботою - і прийшовши в офіс , ви здивуєтесь рівню своєї концентрації.
8. Поліпшення письмових навичок.  Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний , що врешті -решт , формує стиль, смак і стає звичкою. Так само, як музиканти піддаються впливу один одного або художники використовують техніки відомих майстрів, так само і письменники вчать писати кожного з нас.
9. Заспокоєння. Вже в той час , коли берете до рук книгу , ви заспокоюєтеся і розслабляєтеся. Під час читання деяких текстів навіть може знижуватися  артеріальний тиск , не кажучи вже про те, що читання книг із саморозвитку допомагає вирішувати конкретні проблеми.
10. Розвага.  Книги вдома, книги в Мережі, книги в бібліотеці. Різноманітність сюжетів , жанрів, форматів. З книгами джерело розваг не закінчуєтьсмя ніколи. І воно завжди доступне.





"Краєзнавча робота в бібліотеці,як аспект виховання патріотизму та національної свідомості підростаючого покоління"

Про бібліотечне краєзнавство, традиційні та інноваційні аспекти виховання національної свідомості читачів , про роботу з краєзнавчими документами,  здійснення краєзнавчої пошуково-практичної діяльності бібліотек -  така тематика питань , розглянутих  на семінарі, які підготовили директор ЦБС  Л.Щербатко та провідний методист ЦБ ім. Словацького В. Шуман. Цікавими були практичні поради про поширення краєзнавчих знань серед дітей -читачів та виховання патріотизму і любові до рідного краю, які надала завідувачка центральною районною бібліотекою для дітей О.Старух. Також з захопленням присутні прослухали самі нові вірші , що пише її син  Павло Старух,  вони присвячені трагічним подіям на Донбасі. А взагалі на блозі Кременецької ЦБС можна детальніше ознайомитись із творчістю нашого молодого поета, з його віршами , які пронизані глибоким життєвим змістом.

 На семінар було запрошено кандидата історичних наук, головного спеціаліста відділу культури,туризму,національностей та релігій РДА А.Галішевського, який прочитав лекцію з показом документальних матеріалів на тему "Революційні події в УКраїні у 1917.Причини та наслідки" , адже у2017 році виповнюється 100 років цієї події і 2017 рік оголошено роком Української революції. 

Учасникам семінару було роздано примірні схеми краєзнавчої та систематичної картотек статей з новими рубриками.



Нарада працівників бібліотек району

2 грудня 2016 року у приміщенні центральної бібліотеки ім. Ю.Словацького відбулась нарада працівників бібліотек району.
На нараді розглядались ряд питань по здачі звітів та плануванні роботи бібліотек на наступний 2017 рік. 
Директор ЦБС  Людмила Щербатко зупинилась на питаннях , які на сьогодні гостро стоять у роботі та сьогоденні книгозбірень, зокрема на реформуванні мережі бібліотек,  роботі бібліотек в умовах нового бюджетного року,  формуванні бібліотечного фондув умовах децентралізації, як обслуговуватимуться бібліотеки в рамках ОТГ.
Провідний методист ЦБ ім.Ю.Словацького Віра Шуман  ознайомила бібліотекарів з літературними та знаменними датами на 2017 рік, плануванням масової роботи бібліотеки на наступний рік, довела присутнім графік здачі звітів , в тому числі і електронних. 
Присутнім роздано буклети Кременецького центру безоплатної вторинної допомоги з графіком прийому громадаян та надання їм правових консультацій .


Професійний діалог 
бібліотечних працівників

27 вересня 2016р. в рамках проведення першого західноукраїнського Форуму творців і шанувальників краєзнавчої та туристичної літератури "Книжний гостинець" для бібліотекарів району був проведений професійний діалог "Бібліотека - центр духовного та культурного спілкування користувачів"

 Захід  приурочений Всеукраїнському дню бібліотек. З привітальним словом до бібліотекарів району звернулись начальник відділу культури ,туризму , національностей та релігій Л.І.Антонюк
та директор ЦБС Л.В.Щербатко.
В ході проведення діалогу були проведені консультації , методичні поради.
Особливо з ентузіазмом і захопленням пройшли конкурси професійної майстерності серед  бібліотечних працівників , де змагались професіонали бібліотечної справи. Переможців нагороджено призами та цінними подарунками.
Учасники заходу мали можливість також переглянути інсценізоване Свято Книги, яке підготували читачі центральної дитячої бібліотеки , члени театрального гуртка ЦДТ.
Бібліотекарі побували на книжковому ярмарку
, де були представлені книги видавців , учасників Форуму та стали учасниками відкриття музею волинської ккнижності "Мисленне древо". Завітали на презентацію краєзнавчих книг авторів Ю.Бондючної та С.Синюка.

Семінар бібліотечних працівників

Днями для бібліотекарів району  на базі центральної бібліотеки ім. Ю.Словацького було проведено семінар за темою: "Роль бібліотеки у розвитку національної свідомості читачів".





Визначено основний напрямок роботи книгозбірень , метою якого є виховання , з допомогою книги , громадянина-патріота України, утвердження любові до Батьківщини , духовності , моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу , наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України , як з історичного минулого , так і захисників , які сьогодні відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави.


Перед присутніми виступили -директор ЦБС -  Л.В.Щербатко,
 надали методичні консультації з даної тематики провідний методист ЦБ ім.Словацького -  В.С.Шуман, провідний бібліотекар ВКіОЛ -  О.А.Дзюма.










 Також в семінарі взяли участь представники місцевого центру безоплатної вторинної правової допомоги , які обговорили питання  співпраці   з бібліотеками району в плані популяризації серед сільських  жителів послуг даного центру. Бібліотечним працівникам було надано консультації  юридично-правового спрямування .
 Директор центру В.Р.Вербицька наголосила , що кожного другого четверга місяця у ЦБ ім. Словацького центром проводяться онлайн-консультації з юридичних питань і запросила всіх бажаючих скористатись ними.



Немає коментарів:

Дописати коментар